art.outside's Weblog

…apie tai, kas kuria vaizdą aplink tave ir mane…

Kūrybos idėja art.outside tinklaraštyje

leave a comment »

Art.outside tinklaraštis į kūrybos apibrėžimą žvelgia kur kas plačiau.

Labas, kaip tau su kūryba?

Buvai naujoje Šmc parodoje?

Susitikai milijoną pažįstamų?

Paspaudei jiems ranką?

Pasikeitėte kontaktais?

Iki šios nesusitikote?

Aaa.. pametei kontaktus. O ką manai apie parodą?

Sakai, nieko nepastebėjai?

Gėrei “Carlscerg” alų?

O į “Sirenas” vaikštai? Aš irgi. Ir alų gėriau.

Dailė, architektūra, fotografija, teatras, šokis, mada, filosofija ar gyvenimo būdas? Manau, kad viskas, kas tau ateina į galvą ir tai, kas kuria vaizdą aplink tave ir mane. Art.outside nepaneigia tradicinių menų kaip ir džiaugiasi naujomis jo formomis. O kas nesidžiaugia. Inovacija madinga sąvoka. Ji praplečia saviraiškos galimybes, o ir rezultatai neretai itin greitai susilaukia atsakymo iš auditorijos:  įtraukia arba susilaukia neigiamos reakcijos.

Konceptualus menas, judėjimas, ką tik materializuota mintis ar tiesiog gatvės iškaba – viskas, kas kuria aplinkos estetiką yra kūryba ir teikia džiaugsmą mums. Ji kelia labai įvairius jausmus: pasišlykštėjimą, prunkštimą, juoką, šypseną, ironiją, grožėjimąsi…, stengiamės nuo to atsiriboti. Kūrybą nevienareikšmiškai vertina stebėtojas, todėl ji gali būti vertinama dviprasmiškai, bet vertinimas nepaneigia kūrybos egzistavimo aplinkoje. Nepiktybinis vandalizmas irgi kūrybos išraiška. Art.outside savyje talpina kūrybos sąvoką, kuri išeina iš tavo ar mano suvokimo ribos. Ji egzistuoja visur aplink. Reikia kartais labai nedaug – patebėti.

Dažnai nustembu, kokių idėjų gimsta žmogui! Kol vieni dirba metų metus kurdami naują, „inovatyvią“ idėją, kuri susilauktų didelio dėmesio ir atneštų milijonus, kitiems jos ateina spontaniškai, kaip būtina saviraiškos priemonė ar tiesiog gyvenimo būdas. Tikiu, kad tikri talentai nedirba reklamos agentūroje, jie gyvena patys sau. Kaip ir apie ką jie turi mąstyti, kurdami vienokius ar kitokius dalykus? Šitą irgi pamėgisime išsiaiškinti: geriausiu atveju bendraudami gyvai su idėjos autoriumi, kiek prastesniu – bendraudami virtualiai. Bet kokiu atveju, visa tai virs nauju įrašu art.outside tinklaraštyje.

Galvojau nuo ko tai prasideda kūryba. Supratau, kad ji prasideda anksti ir nebūtinai kūrybininkų galvose. Kiekvieno iš mūsų galvose: naujojoje vilnioje, fabijoniškėse ar naujamiestyje, Vilniuje ar Kaune, Lietuvoje ar už jos ribų.

Radau neblogą pavyzdį keliaudamas šią vasarą Leipalingyje, netoliese mokyklos.

Vandalizmas ar kūryba palieku spręsti tau. Kiek leido budrus protas prognozuoti, čia mokiniai renkasi parūkyti, o rūkant gimsta „originalių“, „moksleiviškų“ idėjų. Tasai baltaveidis nėra vietinis kūrėjas, tiesiog džiaugiasi kūryba. O baltas jis todėl, kad jo neatpažintum ir gatvėje sutikęs nebaksnotum pirštu. Įdomu kuom tas Leipalingis garsėja. Ar Leipalingio kūrybininkai  tas idėjas realizuoja gyvenime, ar pasilaiko savo vaizduotėje, ką manai?

Užėjau su reikalais arba be jų į vieną Vilniaus mokyklų. Ten irgi radau savotiškos kūrybos apraiškų.

Politinės reklamos irgi yra ta sritis, kuri atkreipia mano dėmesį paskutiniu metu. Politiniai veidai, šūkiai, lozungai, gyvenimo “moto”, “kredo” – puikus kūrybos rezultatas. Palankus klimatas apsižvalgyti ir sukurti atskirą įrašą. Pažadu, netrukus taip ir padarysime.

Taigi, kur gimsta tos idėjos? Ikimokyklinio amžiaus grupės būrelyje, kieme, žaidžiant “kepsais” su Andrėjumi, pradinėje mokykloje, universitete ar gatvėje, rašant pirmuosius graffiti užrašus ir bėgant naktį nuo “didžiojo brolio akių”…

Advertisements

Written by artoutside

October 6, 2008 at 21:59

Posted in artoutside

Tagged with , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s