art.outside's Weblog

…apie tai, kas kuria vaizdą aplink tave ir mane…

Street Art in Ukmergė

with 4 comments

Šį kartą norėčiau padaryti nedidelį ekskursą po Ukmergės miestą. Tiems, kas dar nėra buvę, pasakysiu – Ukmergė – gražus kraštas (negiriu, noriu paakinti patiems tuo įsitikinti) Na, gražu ten, nors grožį kiekvienas kuriame ir įsivaizduojame savaip. Išėjau apžvelgti, ką kas piešia Ukmergėje. Ir atradau, pastebėjau įdomių dalykų, stebėdamas architektūrą Ukmergėje. Vieniems pastatai gali atrodyti gražūs tokie, kokie jie yra, kitiems – atvirkščiai, norisi prisidėti prie bendrosios estetikos. Pastarieji juos tobulina į pagalbą pasitelkę dažų flakonėlius, juodus markerius ir žinomų charizmatiškų politinių veikėjų galvas – iškirptus trafaretus. Piešiama, klijuojama, rašoma įvairiausia kūryba, kuri „padidina“ pastato vertę. Gali skambėti paradoksaliai, tačiau sklinda kalbos, jog populiaraus gatvės atlikėjo Banksy darbais išpuoštas namas kainuoja kur kas daugiau nei paprastas, nudažytas statybininko.  Taip pat ganėtinai paradoksalu ant žydų architektūros pastato sutikti šiai tautai gana priešišką politinį veikėją. Galbūt kažkam ponas Hitleris pasirodė „savas“, galbūt kažkas nelankė istorijos pamokų arba šitaip išreiškia savo mini „protestą“. Kaip ir minėjome ,tokiems protestams reikšti gatvės kūryba yra itin palankus būdas, kadangi susilaukia tam tikro visuomenės dėmesio, kūryba yra vieša.  Man visai patiko, kita vertus, šis dėdė kaip ir mergaitė su torpeda galėtų likti istorijos vadovėliuose, o ne ant reprezentacinių Ukmergės pastatų. Keletas pavyzdžių.

Jei tokie piešiniai sukelia šypseną man ar pro šalį pėdinančiam asmeniui, tai tokių emocijų jie tikriausiai nekelia pastato savininkui ar „gatvės kūrybos“ valytojams.

Dar keletas trafaretinio meno pavyzdžių – tai, kas užkliuvo už mano akies. Šiuos trafaretus pamatyti yra ganėtinai sudėtinga.Tiek ir žymiai daugiau kūrybos galima drąsiai pamatyti kelias valandas vaikštinėjant po Ukmergę. Žinoma, dar kiek politinių idėjų, „buvusių artėjančių“ ir jau praėjusių rinkimų proga. Kas kelis žingsnius ant kas trečio stulpo galima sutikti šį prilipdytą lipduką, skatinantį žmones eiti išreikšti savo valią. Na ir pilietiški ukmergiškiai, ne?


Advertisements

Written by artoutside

October 28, 2008 at 21:02

4 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. Ukmergėje taip pat galima gyventi? 😉
  Žmogau, gerais dalykais domiesi, įdomu pamatyti kas kur ir kaip išreiškia save. Tiesa, kelių teplionių ant sienos tikrai nevadinčiau street art, o kitos patiko, nors kai kurios matytos pvz Vilniuj.
  Bet to Hitlerio tu nė velnio nesupratai. Ne Hitleris pasirodė “savas” kažkam, bet Makdonaldsas ir galbūt visa jo simbolizuojama Amerika prilyginta Hitleriui = blogiui. Tik tiek.

  Mc

  November 11, 2008 at 14:03

 2. p.s. nu ir kurių velnių tau reikalingas komentarų patvirtinimas?

  Mc

  November 11, 2008 at 14:05

 3. 😉 Aha, gera tavo interpretacija, aciū!

  “Approvinimas” reikelingas dėl mažiau kultūringų žmonių, kad ir kokie tolerantiški mes būtume. Be to wordpresso platforma yra gana naujas įrankis. Skaitai, rašai, stebi ir mokaisi.

  artoutside

  November 17, 2008 at 22:57

 4. Noreciau nelikti abejingas iraso autoriaus nuomonei ir idesiu vieno istoriko komentara apie sio vadinamo dedes piesinuka. (pirmam komentarui del McDonald’s).

  “Gal tas žmogus iš tikrųjų protestavo prieš „McDonald’s“, tačiau elementariai tai bus suprasta labai vienareikšmiškai – kaip dar viena nacizmo garbinimo apraiška Lietuvoje“ , – sakė istorikas.”

  zinoma, juk kiekvienas viska interpretuoja labai nevienareiksmiskai. Ir belieka pridurti, kad primityvumui nera ribu.

  Turiu

  November 27, 2008 at 22:46


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s