art.outside's Weblog

…apie tai, kas kuria vaizdą aplink tave ir mane…

Pilietiškai aktyvus socialiai atsakingų “grafitų” kūrėjas 4 dalis

with 7 comments

Artėjant rinkimams, socialiai atsakingų grafitų autorius pradėjo informacinę kampaniją Vilniaus mieste apie piliečių teises. Ant rinkimų reklaminių stendų (tikrai ne ant vieno) pastaruoju metu galima išvysti štai tokį užrašą, cituojantį LR Konstituciją: “50 tūkstnčių piliečių, turinčių rinkimų teisę, gali teikti Seimui įstatymo projektą, ir jį Seimas privalo svarstyti”. Na, mes tik dar šį bei tą sužinojome apie šių “grafitų” kūrėją – jis pilietiškai aktyvus 🙂

socialiai-atsakinga

Advertisements

Written by artoutside

April 25, 2009 at 23:36

Posted in artoutside

7 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. “Grafiti” yra vis tik menas, o tokio meninio “lygio” darkymas kaire ranka tėra smulkus chuliganizmas, o ne menas. Jau nekalbant apie tai, kad šio straipsnio “prominimas” ant kelio ženklų (pėsčiųjų perėjos), kas irgi yra chuliganizmas, prasidėjo jau prieš kokius metus, tad apie šį poną “grafitinininką” sužinojom dar vieną dalyką – anas dar ir neoriginalus yra.

  paulius.rymeikis

  April 26, 2009 at 13:36

 2. Na, mes kaip ir minėjome, savo pastebėjimus keliame į tinklaraštį, vertinimą paliekame skaitytojui :).
  Sunku rasti vieningą sutarimą tarp gatvės kūrybos: vertės ir paprasto chuliganizmo. Banksy piešinai vienų labai vertinami, kitų – peikiami. In general, jis yra vandalas, bet tai ir yra dalis tokios kūrybos vertės. Diskusijos objektas.
  Kurti viešoje erdvėje įvairiausiais būdais iš esmės yra senas reiškinys. Jei sumąstyčiau piešti ant sienų, negalvočiau, kad esu išimtinai originalus, galbūt turėčiau savo braižą. “Morfai” kūryba man yra pakankamai originalu, bet nesakau, kad niekas nėra kažko panašaus įgyvendinęs, būtų pernelyg drąsu 🙂

  artoutside

  April 26, 2009 at 14:46

 3. Tai kone visi grafiti yra chuliganizmas, tik tiek, kad prie kai kurio gali pridėti žodį “menas” bei pasakyti, jog tai yra pilietinė pozicija tobulinant biurokratinę realybę. Tačiau, sorry, bet šio įrašo subj. yra fignia ir ne daugiau.

  paulius.rymeikis

  April 26, 2009 at 16:03

 4. Aš tokio lygio “grafitti” linkęs vertinti tik kaip pilietiškumo pasireiškimą. Per kurią vietą tai menas, negaliu pasakyti. Nebent literatūra. Tačiau ar Konstitucijos citavimas – irgi literatūra? Šiandien, matyt, taip.

  Valdemaras

  April 27, 2009 at 21:56

 5. na, aš žiūriu atlaidžiau. kodėl viešojo erdvėje mums brukama reklama per visus outdoorus, lenteles ir visą kita – kodėl aš esu priverstas visa tai matyti? vien dėl to kad tai legalu? O čia yra nesumeluotas tikras ir, svarbiausia, žinutę nešantis (!) tekstas, kuris tarp visokių “plaukis su ariel”, “iki 50 proc. nuolaidų” ir “matyk pasaulį ryškesnėmis spalvomis” yra nelyginant auksas. jis duoda atsvarą. Sunkiau yra su visokiais “čiulpk bybį” ir pan, bet, vėlgi, čia aš matau daugiau tikrumo nei minėtuose reklaminiuose stenduose. Ir tas “čiulpk bybį” šį bei tą pasako apie tautą, gatvę, pasako apie tai, kas sukasi tam tikrų asmenų galvose. Aišku, nesakau, kad panašių užrašų turi būti daugiau. Aš kalbu apie proporcijas. Atsvarą.

  gogelmogel

  April 29, 2009 at 09:34

 6. tu, gogelmogel, tiesiog kalbi 🙂 kad kalbėtum, kad būtum atsvara kitiems čia pasisakiusiems 😉

  paulius.rymeikis

  May 4, 2009 at 18:01

 7. „Grafiti yra vis tik menas, o tokio meninio “lygio” darkymas kaire ranka tėra smulkus chuliganizmas, o ne menas.”

  aaaaahahahaaaa, o gal geriau:

  „Chuliganizmas yra vis tik menas, o tokio meninio “lygio” darkymas kaire ranka tėra smulkus grafiti, o ne menas.”

  nes būtų maždaug tas pats

  sketchbook

  May 10, 2009 at 21:15


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s