art.outside's Weblog

…apie tai, kas kuria vaizdą aplink tave ir mane…

Solomon, mylėti tave ar nekęsti?

with 9 comments

Prieš keletą dienų Facebook socialiniame tinkle atsirado Algio Ramanausko iniciatyva – “Pagauti Solomoną“. Šioje grupėje kiekvienas žmogus gali savanoriškai prisidėti prie iniciatyvos ir paaukoti priziniam fondui. Šis bus skirtas žmogui, kuris su įkalčiais pričiups Solomoną. Kas nežinote, Solomonas yra kūrėjas, savo kūrybą smarkiai demonstruojantis viešose erdvėse. Bet ne visi jį vadina kūrėju, kadangi ši jo kūryba (kaip ir apskritai nelegali meno raiška viešose erdvėse) susilaukia įvairaus vertinimo. Vieni džiaugiasi laisvo menininko šitokia išraiška ir palaiko Solomoną, kiti – piktinasi aptepliotais pastatais ir burnoja lietuviškais epitetais: “nedadarytas vaikigalis”, “urodas”, “ligonis”…Taigi taip Facebooke gimė dvi stovyklos, viena mylinti (“I love Solomon”), kita – nekenčianti (“Pagauti Solomoną“). Kaip visuomet, vertinti ir padėti “like” ar “dislike” paliekame jums.

Plačiau  apie tai rašoma žiniasklaidoje: Lrytas ir Delfi.

Share

Advertisements

Written by artoutside

September 16, 2010 at 19:59

9 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. Tai, kad šis asmuo veikiau terliotojas nei kūrėjas, tag’u paišaliojimas NĖRA MENAS. Labai subejktyviai mąstote kaip meno apžvalgininkai, na bent jau tokia mintis kyla perskaičius jūsų pranešimą.

  Johnsonas

  September 16, 2010 at 23:26

 2. eik tu , komentatoriau, jei tu manai kad kazkas nera menas, o kazkas yra, riboji toki neapciuopiama dalyka kaip mena. vienintelio dalyko ko nera, tai jau aiskiu meno ribu. labai subjektyviai mastai terliotoju vadindamas asmeni kuris taguoja. nes jei jis taguoja, dar nereiskia kad tik taguoja, got it? jei tau truksta informacijos kad galetum objektyviai vertinti, susitaikyk su tuo, jog tave supras tik tokie pat neispruseliai. baime, pyktis, neapykanta – atsiranda is nezinojimo. giliai reik knistis kol suprasim is kur atsiranda tas priestaravimas tarp siu dvieju stovyklu. kazkokie principiniai dalykai, supratimas kas yra gerai ir kas blogai.

  Vaskevicius

  September 17, 2010 at 14:18

 3. Jo, girdėjau apie jį. Šiaip, manau, pakankamai lieva, t.y. nekūrybiškai išnaudota jo idėja apžymėti Vilnių kažkokiu bereikšmiu užrašu Solomon (na, taip, taip, jis vis vien neva turbūt kažką reiškia). Labai jau kažkaip teenage angst sysaliuku man čia kvepia. Kaip kad ir anksčiau akis badę užrašai „Rytas Ultras“ (ar kaip ten?) arba „Aiste, W R U ?“. Nu bet ką, Solomonas nebūtų Solomonas, jei nebūtų Solomonas. Nei mylėt, nei nekęst. Imt ir pagaut už pakarpėlės.

  Jūratė Straupaitė

  September 17, 2010 at 20:47

 4. Na, mes nesame meno apžvalgininkai, stebime ir vertiname arba informuojame tai, kas supa mus ir kas atkreipia mūsų dėmesį. O Solomonas tikrai atkreipia. Ne tik mūsų, bet ir jūsų dėmesį, nes nepasibodėjote pakomentuoti ir pateikti savo nuomonę. Ji yra labai svarbi.
  Aš asmeniškai tag’us laikau kaip būtiną ir svarbų graffiti atributą ir jiems pritariu. Kur jie turėtų rastis, čia jau kitas klausimas. Nors tikrai kažkaip nebūtų man gražu, jei jie būtų galimi tik ant tvoros, kurią savivaldybė leido pritaguoti. Kažkaip prarastų žavesį, nemanote?

  artoutside

  September 17, 2010 at 22:49

 5. Aš dar norėčiau pacituoti kažkieno skaudžią patirtį arba sukurtą fiktyvią istoriją šia tema. Tikriausiai ir A. Ramanauskui asmeninė patirtis pastūmėjo sukurti tokią iniciatyvą.

  “Gerai, matau jūs čia gana kreivai suvokiat visą reikalo esmę. Gražus piešinys yra MENAS, drebančia ranka išvafliuotas tag’as NĖRA menas – tai vandalizmas – ypač jei tai ant privačios valdos. Šeip kam nėra tekę darbuotis išorės apdailoje(statyba) – nudažyti arba perdažyti sieną kainuoja gerą pinigėlį – jūsų kalba tariant “už tiek išeitų belekiek nitrūchos įvaldyt”, kaina su darbo užmokesčiu bei medžiagomis prasideda grubiai nuo 1000lt – svyruoja priklausomai nuo dažomo ploto.

  Tai va,siūlau pamąstyt ta tema – pamodeliuokim situaciją: “Jei tarkim, gyvenat kad ir tame pačiame Vilniuje, o mama su dėde kur nors turi privačią įmonėlę prekiaujančia pvz:suvenyrais(žodžiu nelabai einama preke) ir besinuomojančią patalpas kažkur centre ar senamiestyje. Smaugia mokesčiai, sunkiai einasi prekyba, galbūt yra įsiskolinimų. Vieną rytą randa jūsų šeimą pamaitinančios krautuvėlės fasada suvarytą, jaučiatės nekaip – šį mėnesį valgysite daug košės – šaltos. Įdomu kodėl ?” Paanalizuokit, užuominų primėčiau.”

  http://graffiti.puslapiai.lt/2010/09/13/%E2%80%9Epagauti-solomona%E2%80%9C/

  Ir aš negaliu nesutikti.

  artoutside

  September 17, 2010 at 22:55

 6. menas yra menas. bet kiek keliauju po pasauli, tai niekur taip sostines nera uzterstos menkais uzrasais.
  tiesiog su rasinejimu ant pastatu vieno zodzio suteikiat miestui nemiela aplinka.
  jei nesuprantat – pakeliaukit.

  kazkas

  September 28, 2010 at 10:41

 7. […] Šiandien balsas.lt pasirodė pirmasis interviu su Solomon – šiomis dienomis taip įnirtingai gaudomu graffiti piešėju, tag’uotoju, vandalu, menininku, kūrėju ir visaip kaip vadinamu vyruku. Apie jį jau kartą esame rašę: Solomon, mylėti tave ar nekęsti? […]

 8. […] S.  Akmenukas ir į Algio Ramanausko Greitai […]

 9. […] Solomon, mylėti tave ar nekęsti? September 20107 comments 3 […]


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s