art.outside's Weblog

…apie tai, kas kuria vaizdą aplink tave ir mane…

Nepatogus kinas & street art’as

leave a comment »

Nepatogus kinas 2010” 

Šiemet šis žmogaus teisių kino festivalis savo marketingo koncepcijai (plakatai, internetinė svetainė ir pan.) išreikšti pasirinko street art’o (stencil graffiti) tematiką.

Foto iš facebook/g-taskas.lt

Pasak www.g-taskas.lt, du (1 ir 2) iš Nepatogaus kino plakatų buvo uždrausti naudoti. Visai kaip tikrasis street art’as! 🙂

Neretai gatvės menas yra tam tikra emocijų, nuomonės, kritikos,  požiūrio, pozicijos, protesto, šiuolaikinės visuomenės problemų ir pan. išraiška. Tad pasirinkta graffiti tema išryškina, kad projektas orientuotas į visuomenei aktualius klausimus: šiemet atskiros programos skiriamas nacionalizmui, skurdui bei moterų teisėms. Taip pat dėmesys bus kreipiamas jau tradicinėmis tapusioms problemoms:  nediskriminavimui, lygioms galimybėms  bei ekologinėms (darnaus vystymosi) problemoms.

Tai pabrėžia ir kampanijoje naudojama Paulo Coelho citata: 90% neapykantos kyla iš meilės trūkumo, 10% – dėl dėmesio stokos.

Apie patį Ad Hoc: Nepatogus Kinas festivalį:

Žmogaus teisių kino festivalis „Ad Hoc: Nepatogus Kinas“ – tai kasmet  vykstantis dokumentinių filmų festivalis, ieškantis būdų, kaip žodžius „demokratija“, „pilietiškumas“ ar „pakantumas“ padaryti artimesnius ir lengviau suprantamus plačiam žiūrovų ratui – nuo moksleivių iki senjorų. Tai socialinis – kultūrinis projektas, kurio metu rengiamos nemokamos kino peržiūros Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose, rodoma įvairi filmų apie žmogaus teises programa, rengiami susitikimai su filmų kūrėjais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais, organizuojami papildomi renginiai.

„Ad Hoc: Nepatogus Kinas“ – vienintelis Baltijos šalyse dokumentinių filmų žmogaus teisių tema festivalis. Ketvirtą kartą vykstantis festivalis spalio-lapkričio mėnesiais kviečia Lietuvos žiūrovus į kino sales. Pernai vykęs Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, Ukmergėje, Panevėžyje, Varėnoje ir Šiauliuose, šiemet festivalis taip pat įtrauks ir Alytaus dokumentinio kino gerbėjus. Šių metų festivalio programoje 43 dokumentiniai filmai, nustebinę ne vieno tarptautinio festivalio auditoriją. Be jau tradicinėmis tapusių nediskriminavimui, lygioms galimybėms  bei ekologinėms (darnaus vystymosi) problemoms skirtų pilnametražių kino formų programų, šiemet atskiros programos skiriamas nacionalizmui, skurdui bei moterų teisėms. Tuo tarpu “Drąsaus žodžio” programoje, kuruojamoje Transparency International Lietuvos skyriaus, pristatomi 5 dokumentiniai filmai  korupcijos tema.

Festivalio organizatoriai siekia praplėsti žiūrovų akiratį, atkreipti dėmesį į socialinius iššūkius, globalias ir lokalias žmogaus teisių problemas. „Ad Hoc: Nepatogus Kinas“ – tai erdvė laisvai minčiai, atviroms diskusijoms apie tai, kas iš tiesų yra svarbu.

Share

Advertisements

Written by artoutside

October 14, 2010 at 12:18

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s