art.outside's Weblog

…apie tai, kas kuria vaizdą aplink tave ir mane…

Solomon, mylėti tave ar nekęsti? (PART 2) – Interviu!

with 4 comments

Šiandien balsas.lt pasirodė pirmasis interviu su Solomon – šiomis dienomis taip įnirtingai gaudomu graffiti piešėju, tag’uotoju, vandalu, menininku, kūrėju ir visaip kaip vadinamu vyruku. Apie jį jau kartą esame rašę: Solomon, mylėti tave ar nekęsti?

Taigi! Solomon save pristato kaip riziką mėgstantį asmenį, mat be jos nebūtų įdomaus gyvenimo. Savęs šis žmogus nelaiko tag’uotoju ir mieste paliekamus užrašus “solomon” vadina grafičiais. Interviu sutiko duoti tik dėl to, kad jam atsibodo girdėti būtus ir nebūtus gandus apie save. Be to, nenorėjo praleisti progos ironiškai “padėkoti” Algiui Ramanauskui-Greitai, kad pagaliau atkreipė visuomenės dėmesį į graffiti ir jo kūrėjus. Solomon A. Greitai paskelbtą akciją laiko beprasmiu, ambicijų sukeltu skandalu ir daro prielaidą, kad tai galbūt tik apsimestinis šio garsaus žmogaus susirūpinimas.

Paklaustas, kodėl piešia grafičius, Solomon atsakė, kad tai daro jau nuo mokyklos laikų. Jam tai tiesiog patinka ir taip jaučiasi atskiros, pasaulį vienijančios kultūros dalimi. Kuo labiau bus draudžiama ši, anot Solomon, kūrybos išraiška, tuo ji smarkiau reikšis. Tad jam nesvarbu, ar tokius, kaip jis, visuomenė keikia, peikia ir pan. Netgi mano, kad dar geriau, jog tokius, kaip jis, gaudo, nes kitaip ši veikla prarastų žavesį, nebeteiktų tiek jaudulio ir adrenalino.

Anot Solomon, grafičiai yra dabartinės (modernios) visuomenės atspindys. Todėl  negalima jų laikyti pastatų niokojimu ar gadinimu. Visuomenė turi su tuo susitaikyti ir priimti esamą padėtį.  Taigi  Solomon yra viskam abejinga, į kitų nuomonę, gandus, apkalbas nekreipianti dėmesio asmenybė. Jam vienodai šviečia, kas ką mano, todėl ir toliau darysiąs ką darė.

(Papildyta: šiame įraše išreikštas tik paties Solomon požiūris. O kaip jį vertinti, sprendžiate tik jūs patys).

Išsamų ir neredaguotą jo interviu galite paskaityti čia: Interviu su Solomon: pagauk. jei gali.

Share

Advertisements

Written by artoutside

October 29, 2010 at 00:00

4 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. Labai gaila tokių “asmenybių”, “menininkų”. Sužinočiau, kas per tipas, tai ne policijai perduočiau, bet ant ponulio turto atsižymėčiau identiškais būdais (nuolat, non-stop). Dabar tematau vienintelį būda su juo “kovoti” – kažką prirašant prie jo tag’ų. Pvz.
  Esu idiotas
  – Solomon arba
  Masturbuojuos galvodamas apie vaikus
  – Solomon

  paulius

  October 29, 2010 at 09:16

 2. Atsibodo girdėti apie save sklindančius gandus, todėl į kitų apkalbas dėmesio nekreipianti “asmenybė” prisistatė visuomenei.

  Atsibodo girdėti, o tiem kuriem atsibodo matyti siūlo susitaikyti, khe.

  voraratis

  October 29, 2010 at 10:17

 3. Na, ar skanus kabliukas, Aoutside?

  Nuimk bent tą šauktuką po „interviu“…

  209

  October 29, 2010 at 12:03

 4. Pauliau, bet juk taip kovodamas priešrarautum pats sau kažkiek, nemanai? Na, elgtumeisi lygiai taip pat, kaip elgiasi Solomonas 😉

  artoutside

  November 8, 2010 at 21:02


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s